Nejste si jisti, jak vytvořit server Minecraft? Máme vás zakryté. Tento podrobný průvodce vám odpoví na všechny vaše otázky a umožní vám snadno vytvořit váš server!

Jak si vyrobit server Minecraft v roce 2019

Museli jste slyšet o Minecraft, hře. Koneckonců, je to druhá nejoblíbenější videohra na světě s více než 121 milionů kopií vyprodáno. Mnozí však nevědí, že Minecraft není jen další videohra. Je to také užitečný nástroj, který může děti naučit kódovat, a je to otevřená platforma, kterou mohou vývojáři modů rozšířit. Je však také srdcem společenství tvůrců expandujících do celého světa.

Samozřejmě jako začátečník si můžete hru zakoupit a začít. Pro úplnou zkušenost však můžete mít soukromý server Minecraft. Díky tomu si budete moci vytvořit svůj vlastní svět Minecraftu.

Tato příručka vám krok za krokem ukáže, jak to můžete udělat. Podíváme se, jak vytvořit server Minecraft Okna, Mac, a Linux. Uvidíme také, zda je Minecraft hosting lepší volbou. Pojďme tedy začít!

how-to-make-a-minecraft-server-table-of-content

Proč potřebujete vytvořit server?

Jako někdo nový v kreativním vesmíru Minecraft je nejjednodušší seznámit se s hrou tím, že začnete v kreativním režimu. Můžete dokonce používat Microsoft Realms a díky své fantazii z vás udělat svět Minecraft. Ale samozřejmě to není místo, kde končí plný potenciál hry.

Pro ty, kteří hledají plné zkušenosti, je nejlepší volbou nastavit si vlastní server. To vám umožní vybudovat jakýkoli svět, který chcete, prakticky. Můžete dokonce nainstalovat jakékoli mody, vytvořit si vlastní pravidla a celkově ovládat všechny aspekty hry!

Důležité tipy, které byste měli vědět, než začneme

Než začnete pracovat na nastavení vlastního serveru Microsoft, musíte vědět. I když to není těžké nastavit, musíte být opatrní.

Mít základní znalosti

Nastavení serveru vyžaduje trochu úsilí. Musíte také mít technické znalosti o tom, jak ji nakonfigurovat. Pro správu serverů je také zásadní pochopení konceptů sítí. Zejména musíte být spokojeni s následujícími:

 • Konfigurace routeru, pokud se rozhodnete pro domácí nastavení
 • Váš systém a síťová konfigurace
 • Síťové koncepty, jako jsou porty, DHCP a IP
 • Pomocí příkazového řádku

Nastavení serveru Minecraft z domova

Pro zprovoznění serveru nepotřebujete špičkový systém. Stolní počítač bude fungovat dobře.
Samozřejmě je možné spustit a hrát hru na stejném systému. K tomu však bude zapotřebí výkonnější stroj.

Pro server je vhodnější místo bezdrátového připojení také kabelové připojení Ethernet. Důvodem je, že kabelové připojení je spolehlivější možností.

Existuje nějaká alternativa k nastavení serveru z domova?

Pokud hostujete server z domova, znamená to, že svou soukromou domácí síť vystavujete celé planetě. Pokud tedy nechcete riskovat, můžete využít služeb poskytovatele hostingu. Samozřejmě budete muset platit buď roční, nebo měsíční poplatek. Společnost se však postará o bezproblémovou správu veškerého hardwaru serveru.

Jak vytvořit server Minecraft zdarma

minecraft-concept

I když nemusíte být IT profesionálem pro nastavení serveru Minecraft, musíte mít určitou znalost konkrétních témat. Patří sem například router, síť, konfigurace systému a příkazový řádek. Jinými slovy, musíte znát koncepty počítačů a sítí, které jsou pro spuštění serveru zásadní.

Pokud však tyto pojmy nemáte předem pochopit, můžete to udělat i nadále. Můžete se obrátit na jednoho z mnoha poskytovatelů hostingu Minecraft, který vám pomůže nastavit vše bez jakýchkoli zkušeností s kódováním.

Než se však přesuneme k této alternativě, uvidíme, jak si můžete server z domova zdarma vyrobit!

Jak si vyrobit server Minecraft ve Windows

 1. Instalace nejnovější verze Java
 2. Výběr umístění pro soubory serveru
 3. Instalace nejnovější verze softwaru
 4. Konfigurace serveru a sítě
 5. Začínající

1. Instalace nejnovější verze Java

Nejprve otevřete ovládací panel systému Windows. V sekci programy najděte Java a poté klikněte na aktualizaci. Dále otevřete okno příkazového řádku a zadejte java -version. Výsledkem bude číslo verze. Poté zamířte na Webové stránky Java zkontrolovat nejnovější verzi programu. Pokud máte zastaralou verzi nebo pokud v počítači není nainstalována Java, stáhněte si ji z oficiální stránka.

2. Výběr umístění softwaru Minecraft

Před stažením softwaru musíte zvolit umístění v počítači. Toto je místo, kde bude server spuštěn. Při prvním spuštění serveru bude vytvořeno několik konfiguračních souborů. Je tedy ideální mít všechny tyto soubory uloženy v jedné vyhrazené složce.

Na tomto místě je tato složka zcela na vás. Můžete jej umístit do svých dokumentů, plochy nebo dokonce do složky programů.

3. Instalace nejnovější verze serveru Minecraft Server

Další, navštivte Web Minecraft a odtud stáhnout server. Všimněte si, že to přijde jako .jar soubor Java. Uložte soubor na místo, které jste dříve vybrali.

Nyní poklepáním na soubor .jar spustíte server. Tím se vytvoří konfigurační soubory serveru, které budete muset upravit, než začnete používat.

Jako další krok přijměte EULA. Po stažení souborů uvidíte soubor s názvem eula.txt. Pomocí textového editoru otevřete tento soubor a změňte eula = false na eula = true. Pokud tak neučiníte, znemožní vášmu počítači spustit server.

4. Konfigurace serveru a sítě

Nyní musíte na routeru povolit přesměrování portů. Pokud hostujete server pouze pro hráče v místní síti, pak přesměrování portů není vaším zájmem. Chcete-li však server zpřístupnit světu, musíte na routeru povolit přesměrování portů.

Nejlepší je najít pokyny v dokumentaci routeru o tom, jak nakonfigurovat přesměrování portů pro zařízení. Zejména u Minecraft musíte poslat TCP port 25565.

Musíte také zadat místní IP adresu svého serveru jako IP adresu serveru nebo výstupní IP pro přesměrovaný port. To je tak, že router ví, na které zařízení má odkazovat. Chcete-li znát místní adresu IP vašeho serveru, otevřete příkazový řádek a zadejte příkaz ipconfig.

5. Spuštění serveru

Nakonec spustíte server Minecraft a otevřete příkazový řádek. Najděte cestu k souboru, kde byl nainstalován soubor serveru ve hře. Dále spusťte server pomocí příkazu:

java -Xmx1024M -Xms1024M -jar {název souboru serveru} nogui

Všimněte si, že pokud chcete použít uživatelské rozhraní serveru, můžete jednoduše odstranit nogui z tohoto příkazu. Kromě toho můžete také vytvořit soubor .bat, pokud chcete dávkovat příkazy společně.

Jakmile je server spuštěn, vyzvěte ostatní, aby se k serveru připojili prostřednictvím místní adresy IP ve vaší domácí síti. Případně je můžete pozvat, aby se připojili k serveru pomocí veřejné IP adresy, pokud nejsou v domácí síti.

Veřejnou IP adresu najdete na vyhledání „mé IP adresy“ na Google. Navíc, aby byl váš server přístupný, můžete zadat veřejnou IP adresu do Kontrola stavu serveru Minecraft.

Jak si vyrobit Minecraft Server na Mac

 1. Nainstalujte Javu
 2. Vyberte umístění pro soubory serveru
 3. Stáhněte si serverový software
 4. Povolte předávání portů směrovače
 5. Spusťte server Minecraft

1. Nainstalujte do svého systému Java

Nové verze systému MacOS jsou standardně dodávány s aplikací Java. U verzí starších než OS X budete muset stáhnout starší verzi Java Web společnosti Apple.

2. Vyberte umístění pro soubory serveru Minecraft

Vytvořte složku, která bude obsahovat soubory serveru. Složku můžete vytvořit kdekoli ve vašem systému; volba je na tobě.

3. Stáhněte si serverový software

Přejděte na web Minecraft a stáhněte si serverový software. Bude to soubor Java .jar a můžete jej uložit na místo, které jste si dříve vybrali. Poté spusťte TextEdit a nastavte formát na prostý text. Poté zadejte:

#! / bin / bash
CD "$ (dirname "0 $")"
exec java -Xms1G -Xmx1G -jar {název souboru serveru} nogui

Nyní uložte soubor s start.command do stejné složky, která obsahuje soubor .jar serveru jako start.command. Nyní otevřete terminál a udělte oprávnění pro nový příkaz start.command. Za příkaz zadejte chmod a + x a mezeru. Nakonec uložený soubor přetáhněte do okna terminálu a stiskněte klávesu Enter.

4. Povolte předávání portů směrovače

Přesměrování portů, jak bylo uvedeno výše, je nezbytné pouze tehdy, pokud chcete server zpřístupnit světu. Informace o konfiguraci přesměrování portů pro konkrétní zařízení naleznete v příručce. Nezapomeňte, že pro Minecraft musíte předat port TCP 25565.

Musíte také zadat místní IP adresu svého serveru jako IP adresu serveru nebo výstupní IP pro přesměrovaný port. To je tak, že router ví, na které zařízení má odkazovat. Chcete-li znát místní adresu IP vašeho serveru, otevřete příkazový řádek a zadejte příkaz ipconfig.

5. Spusťte server Minecraft

Poklepejte na soubor start.command, který jste již vytvořili. Otevře se okno terminálu. Při prvním spuštění serveru se také zobrazí chybové zprávy, které jsou zcela normální. Jakmile je server spuštěn, můžete pozvat další hráče, aby se připojili k vámi vytvořenému serveru.

Jak si vyrobit Minecraft server v Linuxu

Pokud doma nepotřebujete server Minecraft, můžete se místo toho rozhodnout pro hostingový plán pro Linux. Tímto způsobem nebudete odpovídat za správu hardwaru. Kromě toho nebudete vystavovat svou domácí síť také veřejnosti.

Hostitelský plán systému Linux VPS je dobrou volbou, pokud se k serveru připojí jen hrstka hráčů. Pokud však očekáváte mnoho hráčů, lepší volbou bude dedikovaný server Linux.

Vytvoření serveru Minecraft v systému Linux zahrnuje následující kroky. Při provádění těchto kroků se budete muset připojit k hostiteli pomocí SSH.

1. Nainstalujte Javu

I když jste v hostiteli jako uživatel root, zadejte do příkazového řádku následující příkaz:

apt-cache search openjdk

Zobrazí se seznam všech dostupných balíčků OpenJDK, které můžete použít k instalaci Java. Zde budete muset vybrat jeden. Poté aktualizujte seznam všech dostupných balíčků ze vzdálených repozitářů pomocí následujícího příkazu:

aktualizace apt-get

Nyní nainstalujte nainstalovaný softwarový balíček, který jste vybrali dříve (pro tento příklad vybereme openjdk-9-jdk). Postupujte takto:

apt-get install openjdk-9-jdk

Až budete vyzváni k autorizaci úložného prostoru pro instalaci souboru, stiskněte „Y.“ Po dokončení se ujistěte, že je Java nainstalovaná zadáním: java -version. Ukáže vám nainstalovanou verzi Java.

2. Vytvořte umístění pro serverové soubory hry

Vytvořte adresář na hostiteli, kde budou uloženy soubory serveru ve hře. Po dokončení přejděte do tohoto adresáře. Postupujte takto:

mkdir minecraft
cd minecraft

3. Stáhněte si soubory serveru

V adresáři Minecraft spusťte příkaz wget, aby bylo možné stáhnout soubory serveru. Poté nainstalujte a spusťte obrazovku, aby server i nadále nebyl spuštěn, i když nejste připojeni. Chcete-li to provést, zadejte:

obrazovka instalace yum
obrazovka

4. Spusťte server Minecraft

Chcete-li spustit server, zadejte následující příkaz:

java -Xmx512M -Xms512M -jar minecraft_server.jar nogui

Chcete-li zajistit, aby všechno fungovalo hladce, můžete zastavit server pouhým zadáním stop do příkazového řádku. Dále upravte soubor „server.properties“ a zadejte:

enable-query = true

Nyní uložte soubor „server.properties“ a restartujte server. Zkontrolujte, zda je váš server veřejně přístupný zadáním IP adresy do Kontrola stavu serveru Minecraft.

5. Nasměrujte doménu na server Minecraft

Dejte hráčům název domény, který je snadno zapamatovatelný místo složitého. Díky tomu se hráčům snadněji připojí k vašemu serveru.

Ukazování domény na vašem serveru je docela jednoduché. Stačí aktualizovat záznamy DNS vaší domény přidáním záznamu „A“ pro vaši doménu nebo subdoménu. Doména nebo subdoména by měla být taková, která ukazuje na IP adresu vašeho Minecraft serveru.

Nezapomeňte, že může trvat až téměř den, než se změny DNS uskuteční globálně.

Vytvoření serveru Minecraft vs. nákup hostingu

Zatímco děláte svůj vlastní server pro Minecraft zvuky zajímavé, přichází s jeho spravedlivým podílem na problémech. Především existují dva problémy. Technický proces může být poněkud složitější, i když dříve znáte koncepty vytváření sítí. Můžete začít cítit ztraceni v žádném okamžiku. Takže, pokud si jen chcete užít hru Minecraft se svými přáteli, pak vytvoření vlastního serveru je prostě příliš obtížné.

Server Minecraft vs Hosting

Za druhé, kdykoli je počítač vypnutý, znamená to, že váš server bude také mimo provoz. Lidé se tedy nebudou moci přihlásit k vašemu serveru. Pamatujte, že váš router a počítač jsou věci, které udržují server v chodu. Budete tedy muset oba nechat běžet nepřetržitě, což prostě není možné. Až přijde čas, kdy váš server musí přestat fungovat.

Z tohoto důvodu se zdá, že Minecraft hosting je lepší volbou. Namísto nechat server spoléhat na váš počítač, můžete jednoduše obrátit na profesionály. Se svými servery po celém světě budou moci udržet váš projekt v chodu.

Navíc bude vše snadné. Získáte také specializovaný tým odborníků, kteří vám pomohou. Podobně bude server fungovat i po vypnutí počítače. Nejlepší na tom je, že hosting není vůbec příliš drahý!

Závěrečné slovo

Nyní, když znáte oba způsoby výroby serveru Minecraft, je na vás, abyste se rozhodli pro lepší volbu. Můžete buď začít dělat jeden tím, že dělá nějakou práci na vašem PC. Nebo můžete vždy jít na hostování Minecraft. I když musíte utratit trochu peněz, můžete získat zvýšenou dostupnost a snadnost použití.

Konečná volba je samozřejmě na vás. Doufáme, že tato příručka, jak vytvořit svůj vlastní server Minecraft, byla užitečná. Dejte nám vědět, jaký máte v komentářích preferovaný způsob!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me